EST | ENG | RUS
esileht

Põhjused, miks eelistada reisimiseks rendiautot oma autole.

Print

Suvi ja puhkuste periood on lähenemas. Oled valinud selleks aastaks autoreisi. Teed hoolega juba reisiplaane, otsid sobivaid sihtkohti, planeerid majutusi ja vaatamisväärsusi. Kuid... kas sõita enda või rendiautoga?

Kas ka sinul on see küsimus mitmeid kordi peast läbi käinud? Kui jah, loe kindlasti edasi!

Miks ma peaksin eelistama reisimiseks rendiautot isiklikule?

Selle otsuse tegemiseks peate kaaluma mitmeid tegureid. Olgu siin mainitud näiteks sinu auto vanus, seisukord, mahutavus ja kütusesäästlikkus. Kui sinu isiklik auto on juba päevi näinud, tehniline korrasolek ei ole ka pikemaks sõiduks sobilik ning tagatipuks on auto üsna suur kütusepõletaja, on rendiauto sulle parem valik.

1.      Saate olla kindel auto korras olekus

Rendiauto puhul ei pea te muretsema auto tehnilise korrasoleku pärast. Võite olla veendunud, et auto, mille te saate, on oma parimas võimalikus konditsioonis ning läbinud korrapärased hooldused esinduslikes teenindustes.

2.      Väldite hiljem tekkida võivaid muresid ja kulusid

Tehes pikad sõidud rendiautoga, ei pea te mõtlema sellele, et peale reisi on kindlasti auto vaja toimetada hooldusesse, mis tekitab lisakulusid ka peale väljasõidu lõppemist.

Kõik mis liigub, see ju ka kulub. Samamoodi ka rehvid. Kui tavapäraselt saate ühe jooksu rehvidega läbi kauem, kui üks hooaeg, siis peale pikka autoreisi võib juba õige pea olla vajaduse vahetada kulunud rehvid uute vastu. See tähendab taaskord aga täiendavaid kulusid.

Rendiauto puhul seda muret aga ei ole. Rehvide korrasoleku eest hoolitseb enne ja peale sõitu rendifirma.

3.      Säästate auto ja/või varuosade garantiiaega

Kui sinu uus liisitud auto sisaldab muuhulgas garantiid teatud kilometraa?i läbimiseni, tasub samuti kaaluda pikemaks sõiduks hoopis rendiautot.

Sama ka vanemate autode puhul, kus on äsja lisatud uued varuosad, mis samuti omavad garantiid vastavalt läbitud kilometraa?ile.

4.      Säilitate auto väärtuse

Kui mõtteis mõlgub uue auto ost ja vana müümine, ei ole ehk mõttekas ülemääraselt kilometraa?i oma odomeetrile lisada.

5.      Saate endale lihtsalt vaheldust pakkuda

Alati ei peagi olema palju nö. asjalikke põhjuseid rendiauto eelistamiseks. Vahel võib seda teha lihtsalt lõbu ja vahelduse mõttes.

·         Kui igapäevaselt sõidate suure pereautoga, kuid sel korral soovite kaaslasega kahekesi lõbusõidu ette võtta – miks mitte valida selleks puhuks väiksem ja ehk ka edevam või soodsama kütusekuluga auto?

·         Või vastupidi – tahaks pere või suurema seltskonnaga ette võtta ühe laheda roadtrip’i, kuid kõigil on vaid tavalised väiksed sõiduautod. Siin on lahenduseks rendibuss. Vali aga sobiv suurus välja ja saate üheskoos kõik teele asuda.

NB! Boonuseks on siin ka see, et jäävad ära vaidlused, kelle autot „kulutada“.

Samuti hoiate kokku kulusid, sõites mitme väikeauto asemel ühe korraliku rendibussiga. Nagu öeldakse – kogu seltskond ratastel!

 

Kokkuvõtteks

Vahel tundub turvalisem valik enda igapäevase autoga sõidule asuda. See on ka mõistetav, harjumustel on suur jõud. Kuid hakates kaaluma oma autoga sõitmise plusse ja miinuseid, võib õige pea selguda, et ehk see ei olegi sel korral kõige parem lahendus. Olgu põhjuseks siis kütusekulu, auto mahutavus või tehniline valmisolek.

Seega enne teele asumist kaalu kindlasti ka rendiauto pakkumisi ja võimalusi.

Soovitus – kui arvad, et sa ei tunneks end võõra auto roolis mugavamalt, palu rendifirmalt enne auto broneerimist proovisõitu. Sedasi saad veenduda auto sobivuses ja sinu vajadustele vastamises.

 

Head autoreisi!